Loading ...

Cena Grand Prix arch.Nováka - stavbaZlínského kraje

Datum vydání:: 2019-05-30 13:10:47

Přemístěný EXPO pavilon, který jsme upravili na multifunkční budovu pro galerii a sídlo naší firmy získal nejvyšší cenu v soutěži Stavba roku 2018 Zlínského kraje, Grand Prix architekta Pavla Nováka. Grand Prix se v soutěži neuděluje každý rok, ale pouze mimořádným stavebním počinům, jde o šestou cenu udělenou v soutěži, která se letos konala 17. rokem. 

Odborná porota u objektu společnosti KOMAMODULAR ocenila kultivovanost stavby i její provedení. "Velmi nás potěšila celková kvalita díla, je to ukázka zcela jiné stavební technologie, je to modulární systém, je to ukázka toho, jakým způsobem se dají objekty postavit z tohoto systému. Takovou úroveň, kvalitu prací, řešení detailů, interiérového řešení, to se vidí málokdy. Navíc doplněno vynikajícím dílem výtvarníka Lukáše Rittsteina a Báry Šlapetové, což je v rámci republiky ojedinělé," uvedla předsedkyně poroty  Ing.arch. Dagmar Nová.

EXPO pavilon navrhla dvojice mladých, dnes už mezinárodně uznávaných  architeků CHYBIK + KRISTOF. Interiér pro administrativní budovu upravila skupina OLGOJ CHORCHOJ.

V minulosti dostaly Grand Prix tři objekty v bývalém zlínském baťovském průmyslovém areálu, a to Podnikatelské a inovační centrum, Baťův mrakodrap a Baťův institut, také hospic Citadela ve Valašském Meziříčí, loni ji získal Vzdělávací komplex zlínské Univerzity Tomáše Bati, který navrhla architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná a její pražský kolektiv.

Video
FIX VIDEO

Hlavní partneři